Tuzla City napravila veliki korak u borbi za opstanak

Nogomet 05. maj 201918:44 > 18:48
FK Tuzla City

Savladavši GOŠK iz Gabele na gostujućem terenu sa 3:0, tim Tuzla Cityja napravio je veliki korak ka opstanku u društvu najboljih Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U 30. kolu su gostovali Gabeljanima, ekipi koju su mnogi već otpisali, budući da se nalazi na samom začelju tabele, sa 23. osvojena boda. Tuzla City je prije ovog kola imala 30. bodova – samo tri više od pretposljednje Krupe, a sa ozbiljnim pristupom u ovom meču i tri boda – odmakli su se na šest bodova tri kola prije kraja prvenstva.

Kojić je u 22. minuti postigao gol za vodstvo gostiju, a to je bio konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku, u 62. minuti Siranović je povisio na 2:0, a konačan rezultat je postavio Ubiparip u 82. minuti.

Ovo je bio pretposljednji duel 30. kola, a u 20:00 sati igraju Željezničar i Mladost.