Barca se revanširala Celti

Nogomet 05. apr 201522:50 > 22:56
Reuters

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona u susretu je 29. kola kao gost svladala Celtu u Vigu s minimalnih 1-0 (0-0).

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je stoper Jeremy Mathieu u 74. minuti. Ovom pobjedom Barca je “vratila” Celti za poraz na Nou Campu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru za Barcelonu tek u 87. minuti.

Ovom pobjedom Barcelona se vratila na četiri boda prednosti ispred drugog Reala iz Madrida, sada ima 71 bod, a Real je na 67.

Celta je u sredini ljestvice, 11. sa 35 bodova.

U ranijem terminu Real Madrid je deklasirao Granadu sa 9-1, uz pet pogodaka Cristiana Ronalda, dok je hrvatski reprezentativac Luka Modrić upisao jednu asistenciju. Modrić je pružio vrlo dobru partiju, a u 90. minuti asistirao je Ronaldu za konačnih 9-1. Prvi gol za Real postigao je Gareth Bale u 25. minuti, a Ronaldo je bio strijelac u 30., 36., 38., 54. i 90. minuti. Karim Benzema je zabio u 52. i 56. minuti, a tome treba pridodati i autogol Diega Mainza (83).

Dan ranije je madridski Atletico rutinski sa 2-0 kao gost svladao posljednju Cordobu. Utakmica je bila odlučena već u prvom poluvremenu kada su mrežu domaćih zatresli Griezmann (5) i Niguez (39), a Mario Mandžukić igrao je do 62. minute za Atletico.