Željezničar i Radnik upisali prve pobjede u novoj sezoni

Nogomet 27. jul 201919:36 > 19:39
FK Željezničar/ Damir Hajdarbašić

Odigrana su i prva dva susreta drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Željezničar je u Doboju kod Kaknja izborio prvu prvenstvenu pobjedu, a nakon poraza u prvom kolu - slavila je i ekipa Radnika. Kod kuće su bili bolji od Tuzla Cityja.

Željezničar je gorak ukus remija protiv Borca na svom terenu sa otvaranja sezone popravio nešto boljim izdanjem protiv neugodne Mladosti. Nakon 90 minuta borbe izabranici Amara Osima slavili su sa 2:0.

Oba gola pala su u drugom dijelu meča. Plave je u vodstvo doveo Zec u 50. minuti, a u 78. je pobjedu ovjerio Krpić.

Željezničaru je pred kraj utakmice dosuđen jedanaesterac, ali neprecizan s bijele tačke bio je Ermin Zec.

Željezničar je ovom pobjedom privremeno preuzeo prvo mjesto na ligaškoj tabeli.

Radnik se u Bijeljini oporavio od ispadanja iz kvalifikacija za Evropa ligu, ali i od poraza od Slobode u prvom kolu. Sa visokih 3:0 pobijedili su Tuzla City.

Ovaj susret bio je riješen za 36 minuta. Prvo je Maksimović pogodio u osmoj za 1:0, da bi isti igrač sa bijele tačke u 35. pogodio za 2:0. Konačan rezultat je postavio Durić u 36. minuti.

U subotu, 27. jula igraju se još dva susreta drugog kola. Borac dočekuje Zvijezdu u Banjaluci, dok Sloboda igra derbi sa Širokim Brijegom.

Oba meča na rasporedu su u 20:30.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad