Utakmica prekinuta jer je igračima istekao ljekarski pregled

Nogomet 13. apr 201515:08 > 15:11
Getty images by Shaun Botterill

Utakmica 13. kola Forske nogometne lige na otoku Hvaru (Hrvatska) između Levande i Varbonja prekinuta je u petoj minuti zbog nesvakidašnjeg slučaja.

Kako prenosi Anadolija, na igralištu Križna luka na Hvaru, u derbiju amaterskog (ostrvskog) šampionata između lidera i trećeplasirane ekipe na tabeli sudija je u petoj minuti prekinuo meč, zato što je pregledom službenih sportskih legitimacija ustanovljeno da je svim igračima Levande istekao obavezni ljekarski pregled.

Arbitar je “odsvirao”, prijevremeni kraj susreta na intervenciju delegata, koji je uočio propust nakon što je meč počeo. Po svemu sudeći, duel će biti registrovan službenim rezultatom 3:0 u korist prvoplasiranog Varbonja.

“U ovoj situaciji vidljiva je i greška delegata, ali i prvenstveno greška domaćina, NK Levanda, te je sasvim izvjesna registracija utakmice službenim rezultatom 0:3 u korist Varbonja”, izjavio je povjerenik Forske nogometne lige Gordan Dragičević za Dalmatinski portal.