Vedad Ibišević tražio od sudije da mu pokaže drugi žuti karton

Nogomet 20. okt 201913:25 > 13:29
Reuters

Fudbaleri Herthe jučer su u susretu osmog kola Bundeslige osvojili bod na gostovanju kod Werdera.

U meču koji je okončan rezultatom 1:1 bivši bh. reprezentativac i kapiten berlinskog kluba Vedad Ibišević igrao je do 77. minute kada ga je zamijenio Davie Selke, piše Faktor.

Iskusni napadač nije se uspio upisati u strijelce, ali je svakako obilježio meč.

Naime, Ibišević je u 63. minuti srušen u kaznenom prostoru gostiju, a nakon što glavni sudija utakmice Felix Brych nije pokazao na bijelu tačku, Vedator je od arbitra sa FIFA-inom značkom tražio da mu pokaže žuti karton.

”Rekao sam da ako nije penal, onda je simuliranje, nema treće opcije”, poručio je Ibišević nakon susreta, te dodao:

”Želio sam da mi sudija da žuti karton, ali nisam ga dobio baš kao i jedanaesterac tako da nisam najbolje razumio odluku sudije Brycha”.

Spornu situaciju pogledajte klikom na OVDJE na 2:48.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad