Srbija remizirala s Ukrajinom

Nogomet 17. nov 201917:04 > 17:08
Anadolija

U posljednjem kolu Kvalifikacija za EURO 2020 fudbalska selekcija Srbije remizirala je sa selekcijom Ukrajine rezultatom 2:2.

Danas su odigrane posljednje dvije utakmice Grupe “B” kvalifikacija za Evropsko fudbalsko prvenstvo koje će se igrati naredne godine, a plasman na smotru najboljih evropskih selekcija izborili su Ukrajina i Portugal.

Selekcija Srbije danas je na beogradskom stadionu “Rajko Mitić“ dočekala selekciju Ukrajine koja je i prije posljednjeg kola osigurala prvo mjesto u grupi.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića su bolje otvorili utakmicu poveli su već devetoj minuti meča. Gol iz jedanaesterca postigao je Dušan Tadić.

Ukrajinci su golom Romana Yaremchuka, izjednačili u 33. minuti meča, a gol za novo vodstvo Srbije postigao je Aleksandar Mitrović u 56. minuti meča. Za konačnih 2:2 u sudijskoj nadoknadi gol je postigao Arslem Besledin.

Istodobno se u Luksemburgu igrao meč Luksemburga i Portugala, a Portugalci su slavili pobjedu rezultatom 2:0 i sa drugog mjesta iz grupe izborili plasman na EURO.

U konačnom poretku Ukrajina je lider grupe “B” sa 20 bodova, drugi je Portugal sa 17, Srbija na trećem mjestu ima 14, dok Luksemburg na četvrtom mjestu ima četiri, a Litvanija na začelju tabele svega jedan bod.

Reprezentaciji Srbije ostaje mogućnost da kroz baraž mečeve Evropa lige izbori kartu za nastup na Evropskom prvenstvu naredne godine.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad