Spektakularan preokret Flamenga za titulu

AFP

Flamengo je osvajač Kopa Libertadores! Na Munisipalu je prava eksplozija šampiona viđena u samom finišu kada je i viđen veliki preokret.

Fudbaleri Flamenga do titule u Kopa Libertadores stigli su spektakularnim preokretom u samom finišu meča u kome su slavili protiv River Plate 2:1.

River je poveo na Munisipalu već u 14. minutu golom Rafaela Borea koji se poslije centaršuta Fernandeza odlično snašao u šesnaestercu Flamenga.

Većim dijelom meča Flamengo je djelovao izgubljeno i bezopasno, a tek u 57. minutu imao je ozbiljniju priliku.

Izgledalo je da će sve biti riješeno jednim golom, ali je onda na scenu stupio Gabrijel Barbosa koji je režirao preokret golovima u 89. i 92. minutu.

River je bio šokiran izjednačenjem minut prije kraja meča, al Barbosa i ekipa su tek tada dobili krila pa su na kraju uspjeli da dođu i do pobjede.

Viđena su do kraja meča i dva crvena kartona. Pocrvenjeli su Palasios iz Rivera i Barbosa iz Flamenga, ali to nije uticalo na ishod meča.

Flamengo je ove godine došao do druge titule u takmičenju, i to nakon 38 dugih godina čekanja.

Barbosa je na 38 mečeva u takmičenju ostigao 30 golova.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad