Kodro donio pobjedu Athletic Bilbau

Nogomet 24. nov 201920:38 > 20:40
REUTERS/Vincent West

Kenan Kodro, povremeni fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je gol za Athletic Bilbao nakon osam mjeseci.

Kodro je u duelu 14. kola španske La Lige u gostima kod Osasune pogodio u 79. minuti za vodstvo Athletica 2:1. Ipak, iz poštovanja prema bivšem klubu nije želio slaviti gol. Vrijedi spomenuti da je bh. fudbaler u igru ušao na početku drugog poluvremena umjesto kapitena Raula Garcije te tako upisao prvi ovosezonski nastup. Prethodno, jedini gol u dresu “Lavova“ Kodro je postigao prošle sezone, 16. marta ove godine protiv Atletico Madrida.

Na kraju baskijski klub je ostvario veoma važnu pobjedu rezultatom 2:1. Atheltic je u vodstvo doveo Inaki Williams u 21. minuti, a izjednačio je u 76. Chimy Avila.

Athletic je ovim trijumfom skočio na petu poziciju La Lige sa 23 boda, pet manje od vodećeg dvojca Barcelona i Real Madrid, ali i utakmicom više.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad