Mreže mirovale na El Clasicu, Real Madrid ostaje iza leđa Barceloni

Nogomet 18. dec 201921:49 > 21:56
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone i Reala iz Madrida odmjerili su snage u posljednjoj utakmici 17. kola španse Primera lige na stadionu Camp Nou u Barceloni. Ovo je bio duel izjednačenih ekipa na vrhu ljestvice - a nakon 90 minuta rezultat je glasio 0:0.

Iako su timovi na El Clasico ušli bodovno izjednačeni (po 35 oba na vrhu tabele), Real Madrid je pružio mnogo više u ovom susretu. Imali su više volje i htijenja u ukupnom dojmu, dok je Barcelona “ganjala protivnika” veći dio meča – ali mreže su mirovale, pa će ova dva tima ostati izjednačena i nakon 17 kola.

Već u 12. minuti glavni sudac je tražio asistenciju VAR-a, nakon sporne situacije, ali je nakon provjere odlučeno da nije bilo igranja rukom u kaznenom prostoru Reala – te da nema penala za Barcelonu.

U 16. minuti Casemiro je imao sjajnu šansu da svoj tim dovede u vodstvo, ali je lopta izbačena sa gol crte. Isti igrač je pokušao u 26. iz daljine, ali je Ter-Stegen na golu Barce dobro reagovao.

I Valverde je u 32. pokušao izvana – ali samo pored gola.

Atake Reala u 41. minuti prekinuo je Jordi Alba, koji je imao ponajbolju šansu za svoj tim u prvom poluvremenu, no lopta je također otišla pored gola.

U nastavku meča, u 60. minuti Suarez je tražio penal nakon prodora u kazneni prostor – ali je sudac odmahnuo rukom. Sedam minuta poslije toga – odličan prodor Balea završio je tik pored lijeve stative.

U 73. minuti igrači Reala su se počeli radovati golu na meču – ali je VAR ponovo odlučio da nema pogotka zbog ofsajda.

Smjenjivali su se napadi obje ekipe do kraja meča, Barcelona je uspjela vratiti posjed lopte na svoju stranu – dok je Real imao bolji učinak na polovini protivnika – no one najvažnije stvari na fudbalskim mečevima, golova – nije bilo, ali je milionska publika diljem svijeta vidjela odličan fudbal – i dokaz zašto je ovo jedna od najvećih utakmica na svijetu.

Barcelona će ostati vodeća sa 36. bodova, sa skorom od 11 pobjeda, tri remija i tri poraza, dok će Real ostati drugi, sa istim brojem bodova – ali sa 10 pobjeda, šest remija i jednim porazom.

U sljedećem kolu Barcelona dočekuje Alaves, dok Real Madrid na svom terenu za rivala ima Bilbao.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad