U uzbudljivoj završnici Stojčev vratio Sarajevu vrh tabele

Nogomet 03. maj 201518:17 > 18:20
Facebook

Fudbaleri Sarajeva ponovo su preuzeli vrh tabele nakon što su u dramatičnom finišu meča, i golom u sudijskoj nadoknadi porazili Slaviju u Istočnom Sarajevu rezultatom 3:2.

Počelo je odlično po goste. Leon Benko je iskoristio neopreznost odbrane domaćih, i već u četvrtoj minuti pogodio za vodstvo. Ipak, ovaj gol će ostati u sjeni, budući da je postignut iz sumnjive situacije.

Sedam minuta je bilo potrebno Slaviji da odgovori, a nakon greške odbrane Sarajeva, Popović pogađa za 1:1.

U 32. minuti desio se možda najljepši momenat meča, kada je Radosavljavić sjajno pogodio mrežu Delača iz slobodnog udarca, a sa tim rezultatom okonačano je i prvo poluvrijeme.

Nastavak meča donio je dosta agresivniju igru gostiju u fazi napada. Rezultat pritiska desio se u 61. minuti, kada Krste Velkoski pogađa za 2:2. Pet minuta poslije, neredi na tribinama prekinuli su susret na 20. minuta. Više pročitajte u vezanoj vijesti na portalu N1.

Izabranici Dženana Uščuplića morali su igrati na sva tri boda u ovom meču, budući da je situacija pri vrhu tijesna, a do okončanja sezone ostalo je jako malo vremena. To se vidjelo po pristupu fudbalera FK Sarajevo nakon što je sudija Valjić poslije prekida označio da se utakmica može regularno nastaviti.

Kada se činilo da će po jedan bod otići na konto i jednih i drugih, u posljednje vrijeme osporavani Miloš Stojčev donio je radost bordo taboru, te vratio Sarajevo na vrh tabele, golom u trećoj minuti nadoknade.