Realu samo bod protiv Valencije, Barca na +4

Nogomet 09. maj 201522:13 > 22:16
EPA

Nogometaši Reala odigrali su u derbiju 36. kola Primere na svom Bernabeu protiv Valencije samo 2-2, pa dva kola prije kraja prvenstva Barcelona ima velika četiri boda prednosti ispred "Kraljevskog kluba".

Real može biti sretan što je izbjegao poraz jer je Valencia pogocima Paca Alcacera (19) i Javia Fuega (26) vodila s 2-0, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Cristiano Ronaldo je promašio kazneni udarac. U drugom dijelu Real je uspio izjednačiti, prvo je u 56. minuti Pepe glavom smanjio, a u 84. minuti Isco je lijepim udarcem uspio poravnati. U vrlo uzbudljivoj utakmici obje momčadi su u samoj završnici mogle do pobjede, ali se mreže više nisu tresle.

Barca je kod kuće ranije pobijedila Real Sociedad s 2-0 i vodi s 90 bodova, dok je Real na 86. Katalonci dokraja prvenstva gostuju kod Atletico Madrida i u zadnjem kolu dočekuju Deportivo, dok Real gostuje kod Espanyola i domaćin je Getafeu.