Juventus osvojio duplu krunu u Italiji

Nogomet 20. maj 201523:40 > 23:42
Paolo Bruno/Getty Images Sport

U finalnoj utakmici Kupa koja se igrala u glavnom gradu Italije, Juventus je bio bolji od Lazia i osvojio duplu krunu u svojoj zemlji.

Momci iz Torina koji su ove sezone već osvojili titulu i izborili plasman u finale Lige prvaka gdje će 6. juna u Berlinu igrati protiv Barcelone, maksimalno motivisano su ušli u duel sa Rimljanima, koji će na osnovu plasmana na tabeli naredne sezone imati priliku da igraju u elitnom evropskom takmičenju. Poslije velike borbe i produžetaka slavio je Juventus sa 2:1.

Ljubitelji fudbala su gledali sjajan meč u prvom poluvremenu. Otvorenu igru na obje strane, dosta prilika i dva gola. Radu je već poslije četiri minuta igre doveo Lazio u vodstvo, a egal na kraju prvog poluvremena donio je Chiellini koji je tokom današnjeg dana bio u centru pažnje zbog poruke da je zaboravio neprijatan duel sa Suarezom na Mundijalu i da okršaj njega i Urugvajca ne smije da bude u centru pažnje predstojećeg finala Lige prvaka.

U drugom poluvremenu gledali smo klasičan meč za italijanske rivale. Čvrsto na sredini terena, bez prilika za gol. Posljednju je u zaostavnom vremenu imao Tevez, ali je šutirao preko gola. Utakmica je otišla u produžetke.

Poslije sedam minuta igre u dodatnom periodu Matri je uspio da nadmudri odbranu rivala i dovede Juve u vodstvo od 2:1. Rimljanima je ostao drugi produžetak sa nadom da mogu da naprave preokret, ili da izbore penale na kraju ovog meča. Juventus je slavio sa 2:1.