Serie A: Inter ostao bez Europe

Nogomet 23. maj 201522:57 > 23:00
EPA/DANIELE MASCOLO

Nogometaši Genoe pobijedili su u 37. kolu talijanskog nogometnog prvenstva milanski Inter 3-2 (2-2) i ostavili ga bez mogućnosti da se dokopa barem kvalifikacija Europske lige u sljedećoj sezoni.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo 2-2 na pobjednički pogodak čekalo se do 89. minute kad je pobjedu domaćoj momčadi donio Slovak Juraj Kučka. S ta je tri boda Genoa izbila na peto mjesto koje vodi u Europsku ligu. Hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić i Marcelo Brozović bili su u početnoj postavi Intera. Prije nego što je zamijenjen u 76. minuti Brozović je u nekoliko navrata opasno zaprijetio Genoinim vratima, a Kovačić je u igri proveo 90 minuta, a jedan je njegov obećavajući šut u početku utakmice završio u domaćem bloku.
Nogometaši Juventusa na svom su stadionu s 3-1 (1-0) pobijedili Napoli. Za 26. prvenstvenu pobjedu novog i starog talijanskog prvaka strijelci su bili Pereyra (13), Sturaro (77) i Pepe (90+3 – 11m). Za Napoli je strijelac jedinog pogotka bio Lopez (50) koji je poslao loptu u mrežu nakon što je Buffon obranio kazneni udarac Insigneu. Povremeni hrvatski reprezentativac Ivan Strinić cijelu je utakmicu odgledao s Napolijeve klupe za pričuvne igrače.
Juventus je na vrhu talijanske Serie A s 86 bodova, a četvrtoplasirani Napoli (63) je ovim porazom izgubio izglede za plasman u Ligu prvaka, jer za drugoplasiranom Romom (67) zaostaje četiri boda, a tri za Laziom (66).
U nedjelju je na rasporedu sedam utakmica 37. kola koje će biti zaključeno u ponedjeljak velikim rimskim derbijem između Lazija i Rome.