Opstanak za Newcastle, Gerrard šesticom ispraćen u SAD

Nogomet 24. maj 201517:53 > 17:54
Getty Images Sport, Jamie McDonald

Steven Gerrard će sa pomješanim emocijama pamtiti svoj posljednji meč u dresu Liverpoola.

Steve G je uspio da postigne gol na svom oproštaju od Redsa, ali je Liverpool izgubio meč od Stokea sa ubjedljivih 6:1.

Mnogo više razloga za radost ima ekipa Newcastlea, koja je trijumfom nad West Hamom (2:0) izborila opstanak u Premier ligi. Strijelac u važnoj pobjedi „Svraka“ (prvoj nakon 11 kola) bio je i Jonas Gutierez, igrač koji se ove godine vratio fudbalu, nakon što se izlječio od raka.

U Championship se zajedno sa Burnleyjom i QPR-om seli i Hull.

Šampion Chelsea je na najbolji način završio sezonu – pobjedom protiv Sunderlanda od 3:1.

Veselo je bilo i na Emiratesu gdje je Arsenal bio ubjedljiv protiv WBA – 4:1. Theo Walcott je postigao hat-trick u prvom poluvremenu i poslao jasnu poruku menadžeru Wengeru da zaslužuje mnogo veću minutažu naredne sezone, naravno ako ostane u klubu.

Leicester je petardom ispratio QPR u Championship (5:1), Aston Villa je poražena kući od Burnleyja (0:1), Everton od Tottenhama 0:1, Crystal Palace je savladao Swansea također minimalnim rezultatom, dok je Manchester City sa 2:0 porazio Southampton na svom terenu, a United je igrao 0:0 protiv Hulla.