Olimpic osvojio Kup BiH i osigurao Evropa ligu

Nogomet 27. maj 201519:01 > 19:11
Fena

Fudbaleri Olimpica osvojili su Kup BiH nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Širokog Brijega.

U revanš utakmici koja je odigrana na stadionu Asim Ferhatović – Hase, nakon 90 minuta rezultat je bio identičan onome iz prve utakmice (1:1), pa su udarci s bijele tačke morali odlučiti novog osvajača najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u BiH.

Široki je poveo 0:1 u 44. minuti, a strijelac je bio Peko. Minutu poslije Olimpic je ostao s igračem manje, nakon što je glavni sudija Ognjen Valjić isključio Jadranka Bogičevića. Ipak, “Vukovi” su uspjeli izjednačiti u 56. minuti kada je gol postigao Veldin Muharemović. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, pa su igrači pristupili izvođenju jedanaesteraca.

Za Olimpic su pogodili Stefan, Brković, Jusufović i Kenan Handžić, dok su za goste bili sigurni Wagner, Zakarić, Ivanković i Ćorić. U posljednjoj, petoj, seriji Veldin Muharemović je pogodio s bijele tačke, a zatim je golman Olimpica, Dino Hamzić, odbranio udarac igraču Širokog, Davoru Landeki.

Olimpic je tako po prvi put u svojoj historiji podigao pehar osvajača Kupa BiH što će im donijeti plasman u Evropa ligu.