Inter preokretom do pobjede protiv Parme

Nogomet 29. jun 202007:16 > 07:20
Miguel MEDINA / AFP

U posljednjem susretu 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Parmu sa 2-1 okrenuvši rezultat u posljednjih pet minuta utakmice.

Parma je imala vodstvo i niz sjajnih prilika, no sve je uprskala u zadnjih pet minuta susreta.

Gervinho je u 15. minuti zabio za 1-0, a Parma je potom imala još nekoliko fantastičnih prilika. Međutim, nije to bila večer danskog napadača Andreasa Corneliusa koji je promašio tri zicera. Najbolju priliku imao je u 29. minuti kada je izašao sam ispred Samira Handanoviča, ali je prebacio cijeli gol.

Inter je izjednačio u 83. minuti preko Stefana de Vrija, a samo minutu kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Juraj Kucka. Gosti su igrača više iskoristili u 86. minuti, kada je Alessandro Bastoni zabio za pobjedu Intera. Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović nije nastupio zbog ozljede.

U ranije odigranim susretima Milan je na San Siru pobijedio Romu sa 2-0, Atalanta je na gostovanju porazila Udinese sa 3-2, Napoli je pobijedio SPAL sa 3-1, dok su Sassuolo i Verona našeg Ivana Jurića odigrali 3-3.

Atalanta je ostvarila važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka pobijedivši na gostovanju Udinese sa 3-2. Momčad iz Bergama je iskoristila poraz Rome na gostovanju kod Milana (0-2), pa sada ima čak devet bodova prednosti pred Rimljanima.

Petu uzastopnu pobjedu Atalanti u međusobnim susretima donijeli su Duvan Zapata (8) i Luis Muriel (71, 79), dok je oba gola za momčad iz Udina zabio Kevin Lasagna (31, 87). Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 59. minute dok Boško Šutalo nije ulazio u igru.

U derbiju kola Milan je na San Siru pobijedio Romu sa 2-0, a prvi pogodak za domaćine zabio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić u 76. minuti. Konačan rezultat postavio je Hakan Calhanoglu (89-pen). Rebić je bio strijelac i u prošlom kolu kada je Milan slavio sa 4-1 na gostovanju kod Leccea, a sa osam pogodaka vodeći je strijelac kluba.

Tri boda je osvojio i Napoli koji je na svom travnjaku porazio SPAL sa 3-1. Dries Mertens (4), Jose Callejon (36) i Amin Younes (78) zabili su za domaći sastav, dok je gol za goste zabio Andrea Petegna (29).

Sassuolo i Verona, koju vodi naš Ivan Jurić, odigrali su sjajnu utakmicu sa šest golova i nizom prilika, a na koncu je završilo 3-3. Verona je vodila 1-0 i 3-1, ali je Sassuolo uspio iščupati bod postigavši pogodak za 3-3 u sedmoj minuti nadoknade. Sassuolo je u prošlom kolu odigrao 3-3 protiv Intera izjednačivši u 89. minuti.

Za domaći sastav golove su zabili Jeremie Boga (53, 77) i Rogerio (90+7), a za Veronu Darko Lazović (51), Mariusz Stępinski (57) i Matteo Pessina (68).

Na ljestvici vodi Juventus sa 69 bodova, Lazio ima 65, a Inter na trećem mjestu ima 61 bod. Atalanta je četvrta sa 57 bodova.

REZULTATI:

Parma – Inter 1-2 (Gervinho 15 / De Vrij 83, Bastoni 86)

Milan – Roma 2-0 (REBIĆ 76, Calhanoglu 89-11m)

Udinese – Atalanta 2-3 (Lasagna 31, 87 / Zapata 8, Muriel 71, 79)

Sampdoria – Bologna 1-2 (Bonazzoli 88 / Barrow 72-11m, Orsolini 74)

Sassuolo – Verona 3-3 (Boga 53, 77, Rogério 90+7 / Lazović 51, Stępinski 57, Pessina 68)

Napoli – SPAL 3-1 (Mertens 4, Callejón 36, Younes 78 / Petagna 29)

U subotu:

Brescia – Genoa 2-2 (Donnarumma 10, Semprini 13 / Falque 38-11m, Pinamonti 70-11m)

Cagliari – Torino 4-2 (Nandez 12, Simeone 17, Nainggolan 46, Pedro 69-11m / Bremer 60, Belotti 65)

Lazio – Fiorentina 2-1 (Immobile 67-11m, Luis Alberto 82 / Ribery 25)