Aubameyang i Arsenal srušili City za finale FA Cupa

Nogomet 18. jul 202019:43 > 22:42
Pool, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala prvi su finalsiti FA Cupa.

Arsenal se u subotu plasirao u finale FA Cupa pobedom protiv Manchester Cityja rezultatom 2:0. Oba gola na meču postigao je Pierre-Emerick Aubameyang.

Prvih 15 minuta proteklo je u potpunosti u znaku Manchester Cityja, ali je u narednih pet minuta postalo jasno da to neće biti baš tako.

VEZANE VIJESTI

Aubameyang je dva puta uspješno pobjegao odbrani Građana, prvo je u 16. minutu iz ofsajda poslao mrežu u gol, da bi zatim u 19, nakon sjajnog dodavanja Pepea, iz veoma teške situacije zatresao mrežu i donio vodstvo Arsenalu.

Do odlaska na odmor Manchester Cityj je bio blijeda sjenka tima na koji smo navikli, da bi na početku drugog dijela meča pokazao energičniji pristup i veću želju. Napadali su Građani, ali jalovo i nedovoljno dobro za sjajno raspoloženu odbranu Arsenala.

Sve je riješeno u 71. minutu. Dupli pas razmenili su Tierney i Pepe, Tirni je sjajno poslao loptu ka Aubameyangu, a ovaj još bolje pogodio za 2:0.

Fenomenalnu priliku da vrati svoj tim u igru imao je Laporte u 82. minutu, ali je lopta prozujala tik pored stative.

Za samo četiri dana Arsenal je savladao i Liverpooll u Premier ligi i Manchester City koji neće imati priliku da brani prošle godine osvojenu titulu u FA Cupu.

Drugog finalistu dobićemo u nedelju kada se sastaju Manchester United i Chelsea. Taj duel igra se od 19 sati. Prenos je na Sport Klubu 1. Veliko finale zakazano je za 1. avgust.

Arsenalu je ovo 98. pobjeda u 200 odigranih mečeva protiv Manchester Cityja u svim takmičenjima. Tobdžijama će ovo biti 21. finale FA Cupa u kome će pokušati da dođe do 14. trofeja u ovom takmičenju.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad