Bayern "pao" nakon 33 utakmice, Hrvat junak meča

Nogomet 27. sep 202017:46 > 18:07
DANIEL ROLAND / AFP

U derbiju 2. kola njemačkog nogometnog prvenstva Hoffenheim je "razbio" europskog prvaka Bayern sa 4-1 uz dva gola hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića.

Fantastičnu predstavu pružio je Hoffeheim protiv aktualnog europskog i njemačkog prvaka koji je tijekom tjedan osvojio i europski Superkup protiv Seville.

Domaćin je protiv Bayerna mogao upisati i daleko uvjerljiviju pobjedu. Na koncu je bilo 4-1 čime je Hoffenheim prekinio dvije sjajne serije bavarskog sastava.

Bio je to prvi Bayernov poraz u posljednje 33 službene utakmice, te prvi ligaški poraz u zadnje 22 utakmice. Posljednji poraz Bayern je upisao u prosincu 2019. na gostovanju kod Borussije Moenchengladbach (1-2).

Junak susret bio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić koji nastavlja ‘puniti’ suparničke mreže. U prve tri utakmice u novoj sezoni, u Bundesligi i Kupu, zabio je čak sedam golova.

Dva je zabio Bayernu, tri Kolnu, a dva Chemnitzeru u Kupu. Njegovom sjajnom učinku možemo dodati i četiri gola Borussiji Dortmund u zadnjem kolu prošle sezone, te jedan Union Berlinu u kolu prije toga, čime dolazimo do brojke od čak 12 golova u zadnjih pet službenih susreta.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Ermina Bičakčića, nakon što je Dennis Geiger odlično ubacio iz kornera. Samo osam minuta kasnije bilo je 2-0. Munas Dabbur je iskoristio pogrešku Bayernove obrane i sjurio se prema Manuelu Neueru i savršeno ga prebacio.

Europski prvak se vratio u život u 36. minutu preko Joshue Kimmicha.

U posljednjim trenucima prvog dijela Andrej Kramarić je imao sjajnu priliku, no Neuer je pokazao kvalitetu i skrenuo loptu u prečku. Još bolju priliku je imao Dabbur u 50. minuti, no promašio je gol.

Korak bliže pobjedi domaćin je stigao u 77. minutui kada je Kramarić lijepo zabio za 3-1. Točku na i sjajnog nastupa Kramarić je postavio u sudačkoj nadoknadi realiziravši kazneni udarac za 4-1.

Hoffenheim je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestivce sa šest boodva koliko ima i Augsburg, dok je Bayern ostao na tri boda.

Kasnije se sastaju Freiburg i Wolfsburg.

REZULTATI:
Hoffenheim – Bayern Munchen 4-1 (Bičakčić 16, Dabour 24, KRAMARIĆ 77, 90+2-11m / Kimmich 36)

U subotu:
Augsburg – Borussia Do. 2-0 (Uduokhai 40, Caligiuri 54)
Bayer Leverkusen – Leipzig 1-1 (Demirbay 20 / Forsberg 14)
Arminia – Koln 1-0 (Edmundsson 78)
Borussia Mon. – Union Berlin 1-1 (Thuram 56 / Schlotterbeck 79)
Mainz – Stuttgart 1-4 (Quaison 13 / Wamangituka 45, Didavi 61, Klimowicz 80, Kalajdžić 86)
Schalke – Werder 1-3 (Mark Uth 90+3 / Fullkrug 22, 37, 59-pen