Neko je Englezima dao "kineski VAR" – greška koja je odlučila derbi Liverpoola

Nogomet 17. okt 202015:42 > 15:46
Reuters

Everton i Liverpool podijelili su bodove u gradskom derbiju koji je odigran na Goodison Parku, a konačan rezultat glasio je 2:2. Susret je odlučio - VAR.

U vrlo zanimljivom susretu – domaćini su dva puta stizali rezultat, a na koncu nisu poraženi samo zbog greške koju je napravila VAR tehnologija.

Henderson je u 92. minuti susreta pogodio gol Evertona, ali se oglasila sudijska pištaljka koja je zahtijevala intervenciju Video Assistant Refereeja, odnosno pomoćne tehnologije. Tehnologije koja je u ovom slučaju oštetila goste.

Na snimku se jasno vidi da Sadio Mane nije bio u nedozvoljenoj poziciji i da se nalazio u liniji sa odbranom, ako ne i iza njih.

VAR tehnologija će očigledno i ove sezone biti mnogo puta preispitivana na mečevima engleskog Premiershipa, koja na njihovim utakmicama nekada izgleda kao “roba s greškom”.

Mane je u trećem minutu doveo aktuelne prvake u vodstvo od 1:0, da bi u 19. izjednačio Keane, što je bio rezultat i prvog poluvremena.

Minuta je bila 72. kada je Salah pogodio za novo vodstvo Redsa, ali je 10 minuta nakon njega pogodio Calvert-Lewin za 2:2 i konačan ishod susreta.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad