Željezničar nakon preokreta savladao Radnik na Grbavici

Nogomet 31. okt 202020:38 > 20:44
FK Željezničar

Fudbalski klub Željezničar dočekao je večeras na stadionu Grbavica u 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Radnik iz Bijeljine, a susret je završen pobjedom domaćih rezultatom 3:1.

Radnik je poveo u 15. minuti susreta. Vušurović je šutirao, lopta se odbila od Ikića i završila je u mreži Erića. Domaćin je izjednačio u 34. minuti susreta. Štilić je šutirao i prevario je Kozića za izjednačenje ekipe s Grbavice.

Do odlaska na odmor domaćin je došao do potpunog preokreta. Prethodno je Mekić propustio priliku da vrati prednost gostima, a njegov promašaj kaznio je u 45. minuti Milićević. Sjajno je šutirao fudbaler Plavih iz velike udaljenosti, a Kozić je drugi put morao po loptu u mrežu.

U završnici susreta domaći su postigli još jedan pogodak, a strijelac je u 91. minuti bio Lendrić. Plavi su drugoplasirani na tabeli i imaju četiri boda manje od lidera Sarajeva. U srijedu je na rasporedu duel velikih rivala na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Premijer liga BiH, 13. kolo:

FK Željezničar – FK Radnik Bijeljina 3:1 (Štilić 34, Milićević 45, Lendrić 91/Vušurović 15)