Liga Evrope: Bayer i Rangers izborili prva mjesta u skupinama

Nogomet 10. dec 202021:45 > 21:47
REUTERS/Ina Fassbender

Nogometaši Bayer Leverkusena i Rangersa osvojili su prva mjesta u skupinama C i D Europske lige ostvarivši pobjede u dvobojima posljednjeg kola. Bayer je u Leverkusenu porazio prašku Slaviju sa 4-0, dok je Rangers u Poljskoj slavio protiv Lecha sa 2-0.

Bayer Leverkusen je u izravnom dvoboju za prvo mjesto deklasirao prašku Slaviju sa 4-0. Gostima je bio dovoljan bod ili minimalan poraz s postignutim golom, no “Apotekari” su uvjerljivo slavili.

Golove za Bayer zabili su Leon Bailey (8, 32), Moussa Diaby (59) i Karim Bellarabi (90+1). Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za Bayer, dok je Petar Musa za goste igrao do 53. minute.

U drugom susretu Hapoel Be'er Sheva je golom Hatuela u 71. minuti pobijedio Nicu sa 1-0.

Bayer je osvojio prvo mjesto u skupini sa 15 bodova, Slavia ima 12, Hapoel šest, a Nica tri boda.

U skupini D prvo mjesto je osvojio Ranger nakon što je na gostovanju pobijedio Lech sa 2-0, a Benfica u Belgiji odigrala 2-2 protiv Standarda.

Rangers je poveo u 31. minuti golom Cedrica Ittena nakon velike pogreške domaće obrane, a pobjedu gostiju potvrdio je Hagi u 72. minuti. Karlo Muhar je odigrao cijeli susret za Lech, baš kao i Borna Barišić za goste, dok je Nikola Katić i dalje na listi ozlijeđenih.

U drugom susretu Standard i Benfica su odigrali 2-2. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, no Benfica je uspjela izjednačiti. Ali to joj nije bilo dovoljno za prvo mjesto u skupini.

Strijelci za Standard, za koji nije nastupio Duje Čop, bili su Nicolas Raskin (12) i Tapsoba (59), dok su za Portugalce zabili Everton (16) i  Pizzi (67-11m).

Rangers je na koncu prvi sa 14 bodova, Benfica ima dva boda manje, Standard četiri, a Lech tri boda.

U susretu iz skupine A Young Boysi i Cluj su u izravnom susretu igrali za prolaz. Švicarski sastav je utakmicu dočekao s dva boda više, a na koncu je u dramatičnom raspletu slavio sa 2-1.

Gosti su poveli u 84. minuti golom našeg Gabrijela Debeljuha, no Švicarci su s dva gola u sudačkoj nadoknadi okrenuli rezultat. Izjednačio je Nsame u trećoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca, a pobjedu Young Boysima je donio Gaudinho u šestoj minuti nadoknade.

Cluj je utakmicu završio s dva igrača manje, a jednog isključenog imao je i domaćin. Kod Young Boysa je isključen strijelac Nsame u petoj minuti nadoknade, a kod Cluja je u 90. pocrvenio Balgradean, te u osmioj minuti nadoknade Damjan Đoković zbog nesportskog ponašanja.

Roma je i prije zadnjeg kola osigurala prvo mjesto, a u zadnjem kolu na gostovanju u Sofiji kod CSKA je izgubila sa 1-3. Za CSKA su zabili Tiago Rodrigues (5) i Sowe (34, 55), a za Romu Milanese (22).

Talijani su na koncu slavili sa 13 bodovaa, Young Boysi imaju 10, a Cluj i CSKA po pet.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad