Nogometašice SAD-a svjetske prvakinje

Nogomet 06. jul 201507:29 > 07:33
Reuters

Nogometašice Sjedinjenih Američkih Država osvojile su Svjetsko prvenstvo u Kanadi, nakon što su u finalu u Vancouveru savladale Japanke s 5-2.

Amerikanke su pred 53.340 gledatelja furiozno ušle u utakmicu, nakon samo 16 minuta vodile su 4-0, uz hat-trick Carli Lloyd i jednim golom Lauren Holiday.

Na 4-1 smanjila je Yuki Ogimi u 27. minuti, a s tim je rezultatom završeno i prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu pala su još dva gola, oba su postigle Amerikanke, s time da je Julie Johnston u 52. minuti glavom zabila u vlastitu mrežu, da bi Tobin Heath dvije minute kasnije zabila za konačni rezultat 5-2.

Carli Lloyd proglašena je najboljom igračicom prvenstva.

Pobjedom, kojom su osigurale treće svjetsko prvenstvo, Amerikanke su se osvetile Japankama za poraz finalu u Japanu 2011. godine, kad su ih pobijedile nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.