Ušao umjesto Bešića i dva puta matirao Begovića

Nogomet 12. sep 201514:01 > 14:06
Youtube

Fudbaleri Evertona nakon 22 minute imali su prednost nad Chelseajem na svom Goodison Parku. Oba gola postigao je Naismith, fudbaler koji je u devetoj minuti ušao u igru i to nakon što je zamijenio Muhameda Bešića, koji se povrijedio.

Bešić je nakon jednog duela sa defanzivcem Zoumom morao van igre, jer se žalio na ozljednu članka. Steven Naismith, bivši fudbaler Glashow Rangersa ušao je umjesto njega i dva puta matirao Asmira Begovića, bh. golmana na golu engleskog prvaka.

Prvi put Naismith je zaboravljen od odbrane Plavaca, te je sa pet metara neometano glavom zakucao u loptu u mrežu. Igrala se 17. minuta.

Drugi put je Naismith ostao sam na nekih 20 metara od gola, sjajno pogledao gdje je odbrana, a gdje Begović je pogodio nebranjeni, donji lijevi ugao Begovićevog gola. Na drugi gol je čekao samo pet minuta.

U međuvremenu, Nemanja Matić je sjajnim golom smanjio prednost popularnih Karamela na 2:1.