Serie A: Prva pobjeda Juventusa

Nogomet 20. sep 201517:12 > 17:16
Reuters

U susretu četvrtog kola italijanskog nogometnog prvenstva prvak Juventus je na gostovanju pobijedio Genou 2-0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Juve je u prva tri kola osvojio svega jedan bod i tek je protiv Genoe dočekao prvu pobjedu. Golove za torinsku ‘Staru damu’ zabili su Eugenio Lamanna (37-autogol) i Paul Pogba (60-11m). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je za Juve do 83. minute kada ga je zamijenio Simone Zzaza.

Roma je kiksala odigravši na Olimpicu tek 2-2 protiv Sassuola. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, no italijanski doprvak se uspio spasiti poraza. Strijelci za Romu bili su Totti (36) i Salah (49), a za Sassuolo zabili su Defrel (22) i Politano (44).

U ranije odigranom susretu Inter je na gostovanju pobijedio Chievo 1-0 golom Maura Icardija u 42. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je u početnoj postavi Intera i odigrao svih 90 minuta za momčad Roberta Mancinija, dok je Marcelo Brozović ušao u 85. minuti umjesto Kondogbije.

Inter je na vrhu ljestvice s maksimalnih 12 bodova, a ovo je već treći put da su “crno-plavi” slavili s minimalnih 1-0. Torino je na drugom mjestu sa 10 bodova, a treća je Roma s osam bodova. Prvak Juventus je na 12. mjestu sa četiri boda.