Nogomet 09. okt 201509:30 > 09:37
Screenshot

Početak južnoameričkih kvalifikacija za SP bio je zapravo nastavak Copa Americe. Čile je bio favorit protiv Brazila, a prvak tog kontinenta tu je ulogu i opravdao, te s 2:0 pobijedio u Santiagu.

Golove su postigli Eduardo Vargas i Alexis Sanchez.

Osim dva gola, Čileanci su imali i dvije pogođene stative (Sanchez i Mauricio Isla), dok je Brazil vrebao iz kontri i zapravo vrlo malo prijetio Claudiju Bravu. Dungina je momčad, pokazalo se još jednom, jalova bez suspendiranog Neymara, a Hulk je bio neprimjetan.

U odnosu na finale Cope, jedino novo ime u sastavu Čilea bio je Gonzalo Jara, umjesto Charlesa Aranguiza, dok su Brazilu osim Neymara nedostajali ozlijeđeni Philippe Coutinho i Roberto Firmino. Nakon dvije vratnice i jedne šanse Gonzaleza (i dosadnog prvog poluvremena), Čile je poveo. Matias Fernandez je ubacio iz prekida, a Vargas pogodio za 1:0.

Brazil je odmah potom promašio svoju najbolju šansu (Ricardo Oliveira), da bi u 90. minuti Sanchez zaključio pobjedu nakon duplog pasa s Vidalom.

“Pobijediti Brazil znači pobijediti najbolje. A pobijedili smo i Argentinu, što znači da Čile vrijedi i da ćemo se i te kako boriti za mjesto na SP-u u Rusiji”, rekao je izbornik Sampaoli, koji je u 40. minuti promijenio formaciju, te uveo Gonzaleza umjesto Silve, prenosi Goal.com.

Alexis Sanchez i Arturo Vidal nisu bili na 100 posto, ali svakako su htjeli igrati, Alexis je došao u bolovima, i to treba cijeniti.”

Brazilski izbornik Dunga rekao je:

“Do gola bila je to iznednačena utakmica, a u prvom smo poluvremenu kontrolirali sve. Čile je pritiskao kao i obično, a naše kontre nisu bile tako dobre…”