KRAJ| Kipar – BiH 2:3, Zmajevi u baražu

Nogomet 13. okt 201521:21 > 22:35
AFP

Poštovani čitatelji portala N1info, dobrodošli na tekstualni prenos posljednjeg meča kvalifikacija za odlazak na EURO 2016. U Nikoziji, snage odmjeravaju direkti konkurenti za mjesto koje vodi u baraž, Kipar i BiH.

Igrat će se još četiri minute u Nikoziji.

86’ Sejad Salihović ulazi umjesto Miralema Pjanića

Šest minuta je do kraja u Nikoziji. BiH ima baražu “džepu”. Junior je propustio kolsalnu priliku za poravnanje.

– Belgija vodi 2:0. De Bruyne je pogodio i trasirao put BiH za baraž. Potrebno je samo utakmicu privesti kraju.

79’ Umjesto Višće u igru će Ermin Bičakčić.

76’ Sjajno je tim BiH smirio igru na GSP stadionu. Kipar bez rješenja, odbrana konsolidovala redove. Zmajevi imaju rezultat za baraž. Belgija vodi 1:0 protiv Izraela.

70’ Kipar imao odličnu priliku, ali odbrana BiH sjajno intervenisala u kaznenom prostoru.

67’ Milan Đurić pogađa glavom na centaršut Senada Lulića. Džoker Đurić za vodstvo BiH.

Gol pogledajte na OVOM linku.

66’ Novi korner za BiH. Ibiševićev udarac van terena skrenuo golman Kipra.

Belgija je golom Mertensa povela protiv Izraela. Ovaj rezultat dodatno ide na ruku timu Mehmeda Baždarevića.

61’ Iz igre izlazi Zukanović, umjesto njega napadu se priključuje Đurić.

– Golova nema ni na susretu Belgija – Izrael.

57’ Aktivnija igra BiH u drugom dijelu. Odbrana Kipra pokazuje slabosti, a svoju igru su bazirali na napade proizvedene u kontranapadima.

56’ Prvi korner za BiH. Izborio ga je Edin Višća.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme. Udarac je uputio Pjanić iz slobodnog udarca sa preko 30 metara, ali lopta odlazi preko gola.

KRAJ prvih 45 minuta. Još poluvrijeme borbe u grupi B nas čeka, nakon čega ćemo znati koja selekcija ide u baraž.

– Igrat će se još tri minute u prvom poluvremenu.

43’ Haris Medunjanin ponovo pogađa za poravnanje. Sjajan centaršut Lulića veznjak posprema u mrežu gola Kipra.

Gol za poravnanje možete pogledati na OVOM linku.

Odlična akcija, najbolja na ovom meču reprezentativaca BiH. Lulić je “prelomio” svog čuvara na lijevoj strani, centrirao loptu koja je preletjela sve odbrambene fudbalere, došla do Medunjanina koji je zakucava u mrežu i rezultat vraća u egal.

41’ Kipar dolazi do drugog gola. Smiješno je ispala reprezentacija BiH u zadnjoj liniji. Strijelac Mytidis. Domaća selekcija je po drugi put krunisala dosta bolju igru u prvom poluvremenu.

31’ Velika greška u odbrani BiH. Kipar došao do poravnanja. Gol je postigao Charlambidis, nakon što je natrčao na odbijenu loptu.

27’ Asmir Begović popravio svoju grešku i spriječio siguran gol Kipra.

22’ Vedad Ibišević nakon savršene lopte Pjanića pogađa stativu

21’ Pokušao je i Miralem Pjanić, ali slabijom nogom. Lopta odlazi preko gola.

12’ Eurogol Medunjanina na povratnu loptu Zukanovića. Bosna i Hercegovina vodi 1:0. Gol za televizijskih špica postigao Haris Medunjanin sa nekih 20-22 metra.

Akcija nije mnogo obećavala, a nastala je konfuzijom selekcije Kipra u zadnjem redu. Zukanović je sjajno reagovao i iz prve poslao loptu za Medunjanina, koji rezantnim, ali topovskim udarcem pogađa rašlje gola Kipra za vodstvo Bosne i Hercegovine.

Gol možete pogledati na OVOM linku.

10’ Centaršut Medunjina na Miralema Pjanića pokupio golman Kipra

9’ Bitka se vodi u glavnom na sredini terena, čeka se prvi ozbiljniji napad

3’ Početno ispitivanje snaga na terenu. Kipar nešto više ima loptu u nogama, napadaju po stranama, ali bez prilika na startu meča.

1’ Susret je počeo, posljednjih 90 minuta regularnog kvalifikacionog toka grupe B se igra u Nikoziji
– U toku je intoniranje nacionalnih himnih obje selekcije
– Selekcije oba tima izlaze na teren stadiona u Nikoziji

Reprezentacija Bosne i Hercegovine sa početkom u 20:45 igra odlučujuću utakmicu kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo, koje se naredne godine igra u Francuskoj.

Protivnik izabranicima selektora Mehmeda Baždarevića biće najbolji fudbaleri Kipra, od kojih je BiH 9. septembra prošle godine poražena u Zenici sa 2:1. Tada je selektor bio Safet Sušić.

Najveća nepoznanica prije susreta bio je Edin Džeko, koji će meč započeti sa klupe.

Selektor i igrači nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine nakon pobjede nad Walesom u subotu dobili su novu dozu samopouzdanja, koja ih, sudeći prema izajavama pred ovaj meč, motiviše za nova (i posljednja) tri boda.

Tri boda koja će ovim momcima donijeti baraž i novi šansu za prvi, i odlučujući plasman na Evropsko prvenstvo u fudbalu.

Popularne Zmajeve će u Nikoziji bodriti do 500 navijača koji su doputovali na krajnji jug Evrope, kako bi sa svojim ljubimcima proslavili plasman u baraž, koji nam donosi pobjeda ili remi (samo ako Belgija savlada Izrael).

Svi bh. navijači u Nikoziji optimisti su u pogledu ishoda večerašnje utakmice. Poručuju „hoćemo pobjedu“, odnosno niko ne sumnja da će se izabranici selektora Mehmeda Baždarevića večeras plasirati u baraž za naredno Evropsko prvenstvo.

I dok navijači BiH uživaju na ulicama Nikozije, reprezentativci u izolaciji hotela “Hilton” su dočekali utakmicu koja se igra na stadionu GSP Arena.

Bivši selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić u razgovoru za N1 prokomentarisao je igre Zmajeva uoči večerašnjeg susreta protiv Kipra.

Nakon pet godina na klupi nogometne reprezentacije, Sušić sada iz Francuske kao navijač prati igre Zmajeva u kvalifikacijama za Euro 2016.

Imali smo dosta sreće, neki rezultati su nam išli na ruku. Vjerovatno će nam večeras i neriješen rezultat biti dovoljan da budemo treći“, dodaje naš sagovornik.