Široki Brijeg i Travnik upisali pobjede

Nogomet 31. okt 201516:12 > 16:13
Freeimages

Nogometaši Širokog Brijega i Travnika ostvarili su pobjede u prvim utakmicama 14. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Širokobriježani su na svom terenu deklasirali Drinu iz Zvornika s 5:1, dok je Travnik na ”Piroti” bio bolji od Olimpica s 2:1.

Široki je već na poluvremenu imao prednost od 2:0, a golove su postigli Menalo (12. minut) i Krstanović (32.), a otežavajuća okolnost za Zvorničane bio je crveni karton koji je pred kraj prvog poluvrmena dobio Popović.

Domaćim nogometašima nije bilo teško u drugom poluvremenu privesti meč kraju i postići još tri gola. Prvo je u 50. minut Wagner zatresao mrežu gostiju, a nakon njega dva gola postiže Buhač (74. i 89. minut). Drina je jedini gol postigla preko Nikolića u 75. minutu utakmice.

Travnik je na stadionu ”Pirota” došao u vodstvo već u 2. minutu utakmice, a strijelac je bio Zaimović. Gosti iz Sarajeva se nisu predavali i preko Muharemovića u 19. minutu dolaze do izjednačenja.

Gol koji je Travniku donio važne bodove i bijeg iz ”opasne zone” ligaške tabele u 32. minutu postigao je Dudić. Do kraja utakmice oba tima su imala nekoliko prilika za postizanje novih pogodaka, ali mreže su mirovale.

Danas će biti odigrana još tri meča 14. kola PL BiH, dok je sutra na ”Koševu” na rasporedu derbi između branioca titule prvaka Sarajeva i lidera na tabeli, tuzlanske Slobode.