Valencia deklasirala Celtu u Vigu, Levante – Deportivo 1-1

Nogomet 07. nov 201520:16 > 20:44
REUTERS/Miguel Vidal

Nogometaši Valencije s uvjerljivih 5-1 (2-1) slavili su na gostovanju kod Celte Vigo u utakmici 11. kola španskog prvenstva.

“Šišmiši” su do nogu potukli donedavno vodeću momčad španske Primere, iako je do 45. minute rezultat bio izjednačen. Paco je doveo goste u vodstvo u 13. minuti, a u 24. je izjednačio Augusto Fernandez. Valenciji je prednost uoči poluvremena u 45. minuti donio Parejo.

U nastavku su se gosti razgoropadili. Paco je u 46. minuti iskoristio grešku domaće odbrane i svojim drugim pogotkom povisio na 3-1. Potom je Parejo došao do svog drugog gola u 64. minuti, čime je Valencia povela 4-1. Konačnih 5-1 u 79. minuti postavio je Mustafi. Levante je kod kuće odigrao 1-1 s Deportivom.
Pobjedom se Valencia uzdigla do šestog mjesta s 18 bodova, dok je Celta Vigo ostala na trećem mjestu s 21 bodom, tri manje od vodećeg dvojca Real Madrid i Barcelone, koji će svoje utakmice 11. kola odigrati u nedjelju.