Kvalifikacije za SP: Siguran start Meksika i SAD-a

Nogomet 14. nov 201509:57 > 11:51
Ilustracija

Nogometne reprezentacija Meksika i SAD-a uspješno su startale u kvalifikacijama za SP 2018. godine.

Dvije najjače nogometne reprezentacije u zoni CONCACAF, Meksiko i SAD, ostvarile su uvjerljive pobjede u svojim prvim nastupima u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvu u Rusiji 2018., Meksiko je u susretu 1. kola grupe A sa 3-0 svladao Salvador, dok su SAD sa 6-1 nadigrale Sveti Vincent i Grenadine u skupini C.

Iznenađenje se dogodilo u Kingstonu gdje je domaćin Jamajka, koja je ovoga ljeta osvojila drugo mjesto na Gold Cupu, izgubila od Paname sa 0-2 u utakmici grupe B.

Po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake od tri grupe u ovoj fazi kvalifikacija plasirat će se u završni krug u kojemu će se šest ekipa dvokružnim sistemom takmičenja boriti za jedno od prva tri mjesta koja izravno vode u Rusiju, dok će četvrtoplasirana reprezentacija u dodatne kvalifikacije protiv pete reprezentacije iz azijske zone.