Sarajevo deklasiralo Travnik, remi Radnika i Željezničara

Nogomet 29. nov 201515:41 > 15:43
FK Sarajevo

Posljednja tri susreta 17. kola Premijer lige BiH odigrana su danas. Sarajevo je deklasiralo Travnik s 4:0, dok su Radnik i Željezničar, te Slavija i Mladost podijelili bodove.

Sarajevo je na stadionu ”Asim Ferhatović Hase” dominiralo u meču protiv Travnika, a prvi gol za domaći sastav postigao je Benko u 25. minutu utakmice. Samo minut kasnije rapoloženi igrači Sarajeva su stvorili novu priliku za pogodak, koju je iz teške pozicije realizirao Duljević za vodstvo Sarajeva od 2:0. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Dominacija ”bordo” tima nastavljena je i u drugom poluvremenu, što se ekipi Miodraga Ješića isplatilo već u 52. minutu kada je treći gol za Sarajevo postigao Kovačević.

Sarajevo je do kraja utakmice imalo još nekoliko odličnih prilika za postizanje gola, a četvrti gol i konačan rezultat postavio je Osmanović u 84. minutu utakmice.

Radnik i Željezničar su odigrali meč bez pogodaka u Bijeljini. Željezničar je u ovom susretu imao nekoliko dobrih šansi za postizanje gola, ali tim s ”Grbavice” nije uspio zatresti mrežu golmana Avdukića.

U 52. minutu gosti iz Sarajeva ostaju s igračem manje na terenu nakon što je Đelmić udario protivničkog igrača, ali Radnik do kraja utakmice nije uspio iskoristiti brojčanu nadmoć na terenu.

Mladost je u Lukavici došla do vodstva u 30. minutu pogotkom Kobilice, ali domaćin se nije predavao i devet minuta kasnije postiže izjednačujući pogodak preko Barića. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao, te su Slavija i Mladost podijelili bodove.