Kup Kralja: Dva gola Halilovića, Sporting ispao

Nogomet 15. dec 201522:32 > 16. dec 2015 10:58
Youtube

Mladi hrvatski nogometaš Alen Halilović bio je dvostruki strijelac za Sporting Gijon u uzvratnom susretu 16-ine finala španjolskog Kupa Kralja protiv Real Betisa, no to nije bilo dovoljno za pobjedu i plasman u osminu finala.

Susret je završio 3-3, čime je Betis odbranio dva gola prednosti iz prve utakmice u kojoj je slavio 2-0. Halilović je igrao samo drugo poluvrijeme, no i to je bilo dovoljno da postigne dva gola.

Domaćin je poveo u 14. minuti golom Bernarda Espinose, no svega četiri minute kasnije gosti su izjednačili, a strijelac je bio Ricky van Wolfswinkel. Sporting je stigao do novog vodstva u 47. minuti sjajnim udarcem Halilovića s ruba kaznenog prostora. Mladi hrvatski veznjak je u 72. minuti realizirao kazneni udarac za 3-1 i u tim trenucima Gijonu je trebao još jedan gol za prolaz. Ipak, do kraja susreta gosti su zabili dva gola za konačnih 3-3, a strijelci su bili Van Wolfswinkel (83) i Cejudo (88).
Bili su to prvi Halilovićevi golovi u Kupu, a dva je zabio i u prvenstvu. U pobjedama Sportinga protiv Malage (1-0) i Espanyola (2-1).