VIDEO | Neymar asistirao kao na igrici, petom iz okreta

Nogomet 31. dec 201510:51 > 10:59
Reuters

Barcelona je sinoć, 30. decembra sa 4:0 slavila pobjedu nad Betisom, a centralna figura meča bio je brazilac Neymar.

On je naime u 29. minuti promašio penal, tačnije pogodio stativu, a odbijenu loptu je neshvatljivo u gol ugurao igrač gostiju Westermann.

Leo Messi je onda u 33. minuti pogodio za 2:0, i tako na najbolji način obilježio svoju 500. utakmicu u dresu katalonskog kluba. Na 3:0 povisio je Suarez na asistenciju Busquetsa, a isti igrač je krunisao nevjerovatnu asistenciju Neymara u 83. minuti koja je sigurno bila najljepši momenat možda i cijele sedmice.

Naime, klasična akcija Barcelone je tekla po desnoj strani, te je stigla u šesnaesterac. Luis Suarez je proslijedio loptu do Neymara, a ovaj izveo apsolutno “vanzemaljsku” asistenciju petom iz rolinga, koju je Suarez pospremio u mrežu za konačan rezultat.

Na video linku pogledajte sve najzanimljivije detalje sa utakmice, a na izdvojenom Twitter videu možete pogledati akciju Suarez – Neymar – Suarez.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.