VIDEO | Kako je Bale "postao" Ronaldo i doveo Real na vrh

Nogomet 23. apr 201619:12 > 19:14
AFP

Nakon što je Real iz Madrida bio u rezultatskom zaostatku protiv Rayo Vallecana od 2:0, Gareth Bale je "postao" Cristiano Ronaldo i vodio svoju ekipu do pobjede od 3:2, i tako doveo Real na čelo Primere.

Bale je u susretu postigao dva gola, a prvi je uslijedio u 35. minuti nakon asistencije Kroosa iz kornera. Bale je bio na pravom mjestu i rezantnim udarcem glavom smanjio rezultat.

U drugom poluvremenu, prvo Lucas na ubacivanje Danila poravnava na 2:2, da bi devet minuta do kraja pogodio za 3:2 i lidersku poziciju na tabeli.

Iskoristio je grešku odbrane, “prebacio” u šestu brzinu sa dugim korakom i onda mirno lijevom nogom matirao golmana.

Svi golovi sa susreta su u video prilogu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.