Trener Liverpoola iznio očekivanja pred finale Europa lige

Nogomet 06. maj 201609:03 > 09:05
Reuters

Bivši trener Mainza i dortmundske Borussije Jurgen Klopp je apsolutni heroj Anfielda. Preuzeo je Liverpool u vrlo teškom periodu sezone i na kraju ih uspio dovesti do finala Europa lige nakon pobjede nad španskim Villarealom rezultatom 3:0.

On je poslije meča kazao da očekuje 100.000 navijača svog tima u Baselu gdje se ovaj meč igra. Protivnik će biti španska Sevilla, koja treću sezonu zaredom igra finale ovog takmičenja.

Prekrasna noć, ovo je bila naša briljantna predstava. Bili smo odlični. U prvih 60 minuta smo igrali s puno emocija, u završnih 15-ak minuta prvoga dijela malo izgubili strpljenje. Željeli smo u nastavku utakmice nastaviti s pritiskom, ali i dodatno uključiti naš mozak. I to smo sjajno napravil.

Svi su mnogo pričali o ovom timu prije nego što sam došao u Liverpool. Pričalo se o kvalitetnom timu, ali i loše odrađenim trasferima. I sada smo u finalu, idemo u Basel uspješno završiti ovu sezonu. Jedva čekam to finale, vjerujem da bi u Baselu tog dana moglo biti i sto hiljada naših navijača.”

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.