AFCON: Kraj gambijske bajke, Kamerun u polufinalu (VIDEO)

Nogomet 29. jan 202219:23 0 komentara

Domaćin ovogodišnjeg Afričkog kupa nacija Kamerun prvi je polufinalist tog takmičenja, Kamerunci su u četvrtfinalu igranom u Douali opravdali ulogu velikog favorita te svladali debitante Gambijce s 2:0.

Nakon što u prvih 45 minuta nisu uspjeli ‘probiti’ obranu Gambijaca, Kamerunci su pitanje pobjednika riješili početkom nastavka, a oba gola je postigao Toko-Ekambi, prvog u 50. minuti glavom nakon ubačaja Fala, a drugog u 57. kada ga je lijepo proigrao Hongla.

Kamerun će u polufinalu u četvrtak igrati protiv pobjednika susreta Egipat – Maroko koji će se igrati u nedjelju u Yaoundeu.

Kasnije u subotu će u Garoui igrati Burkina Faso – Tunis, a pobjednik tog susreta će u polufinalu u srijedu igrati protiv boljeg iz ogleda Senegal – Ekvatorijalna Gvineja koji će se igrati u nedjelju u Yaoundeu.