Ahmedhodžić odigrao skoro cijeli meč u triler meču FA Cupa protiv Wrexhama

Nogomet 29. jan 202320:16 0 komentara
sufc.co.uk

Petoligaš Wrexham i drugoplasirani tim Championshipa Sheffield United odigrali su najluđi meč ove runde u FA Kupu koji je završen rezultatom 3:3.

Klub iz Velsa, inače treći najstariji na svijetu i čiji je vlasnik glumac Ryan Reynolds, bio je na pragu senzacije, ali je Sheffiled izbjegao poraz golom u petom minutu nadoknade.

Počelo je idealno za goste, koji su poveli nakon samo jednog minuta igre, a gol poslije kornera postigao je McBurnie.

Ipak, na radost Reynoldsa domaći stižu do preokreta u nastavku, prvo Jones a potom  O'Connor dovode stadion do ekstaze.

Izjednačio je Shefffield preko Norwooda, ali potom ostao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Jebbison.

U 86. minutu, Mullin je doveo Wrexham na korak od čudesnog podviga, ali je u posljednjim trenucima meča Eggan poslije kornera pogodio za goste i postavio konačnih 3:3, pa će o putniku u narednu rundu odlučiti takozvani „replay“, tj ponovljeni meč u Sheffieldu.

Bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić napustio je igru u 87. minuti, kada ga je zamijenio Ismaila Coulibaly.