Ahmedhožić i njegov Sheffield idu na Wembley!

Nogomet 19. mar 202315:27 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Sheffield United je drugi polufinalista FA Kupa, pošto je u spektakularnom meču savladao Blackburn sa 3:2!

Gosti su dva puta vodili, prvi put golom Brerretona Diaza iz penala u 21. minutu, da bi Sheffield izjednačio sedam minuta kasnije autogolom Gallaghera.

Smodish je u 60. minutu donio novu prednost Blackburnu, ali je u posljednjih deset minuta uslijedio fantastičan preokret.

Prvo je McBurnnie donio novo izjednačenje domaćoj ekipi (81), da bi u prvom minutu nadoknade uslijedio možda i najbolji momenat u ovosezonskom izdanju FA Kupa.

Thomas Doyle, igrač koji je u Sheffieldu na pozajmici iz Manchester Cityja, fantastično je gađao sa 20 metara u gornji lijevi ugao Blackburnovog golmana.

Bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić odigrao je svih 90 minuta za Sheffield.