Al Nassr razbio Al Raed, Ronaldo napokon strijelac

Nogomet 28. apr 202322:48 0 komentara
AFP

Fudbaleri Al Nassra u 24. kolu Premier lige Saudijske Arabije savladali su Al Raed sa 4:0.

Sjajan meč za Al Nassr odigrao je jedan od najboljih svih vremena Cristiano Ronaldo.

Portugalac je doveo tim iz Rijada do prednosti već u četvrtoj minuti i to nakon asistencije Al Ghannama.

U 55. minuti Ghareeb povećava na 2:0. Yahya je asistirao, a krilni fudbaler Al Nassra matirao protivnikog golmana.

Do kraja susreta Al Nassr je postigao još dva gola. U 90. minuti pogodio je Maran, da bi četiri minute kasnije Al Sulaiheem postavio konačan rezultat.

Al Nassr je nakon ove pobjede drugi sa 56 osvojenih bodova, sa 3 boda manje u odnosu na prvoplasirani Al Ittihad, ali i utakmicom više. Al Raed je 11. sa 26 bodova.