Argentinci preko Australije do četvrtfinala Mundijala, slijedi Nizozemska

Nogomet 03. dec 202221:56 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Fudbaleri Argentine drugi su četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva u Kataru. Oni su u osmini finala rezultatom 2:1 savladali selekciju Australije.

Nismo imali priliku mnogo toga vidjeti u prvom dijelu, a Argentinci su praktično prvu i jedinu šansu pretvorili u pogodak.

Igrala se 35. minuta susreta kada je Leo Messi u svom stilu oslobodio se čuvara i poslao loptu iza leđa Matthewa Ryana. Bio je ovo 1000. meč za sjajnog ofanzivca Paris Saint Germaina u karijeri i ukupno 789. pogodak.

Messi još jednom ispisao historiju: Argentinac izbrojao do 1000!

Slična slika viđena je i u drugom dijelu. Gaučosi su izgledali veoma čvrsto u zadnjoj liniji, vrebali grešku protivnika i do drugog gola stigli u 57. minuti susreta. De Paul je izvršio pritisak na zadnju liniju, Ryan pogriješio, a Julian Alvarez pokupio loptu i poslao je u mrežu Australije.

I kada se činilo da će Gaučosi rutinski meč privesti kraju Craig Goodwin je šutirao nakon jedne odbijene lopte, lopta na putu do gola zakačila Fernandeza i prevarila Emiliana Martineza.

Prijetili su Australijanci još u par navrata veoma opasno, ali su Gaučosi izdržali i upisali pobjedu koja im je omogućila proalz dalje.