Arsenal hara i opet je na vrhu

Nogomet 18. sep 202214:57 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Golovima Salibe, Jesusa i Vieira, fudbaleri Arsenala pobijedili su Brentford u gostima sa 3:0 u sedmom kolu Premijer lige i prvi su na tabeli sa 18 bodova, jednim više od Manchester Cityja. Brentford je na devetom mjestu sa devet bodova.

Arsenal je u prvom poluvremenu bio superioran u Brentfordu i to je materijalizovao prednošću od dva gola.

U 18. minutu je Saka sa desne strane izveo korner, a Saliba je na prvoj stativi maestralno zahvatio loptu i u visokom luku je poslao od suprotne stative u gol.

Drugi gol pao je sa lijeve strane, u 28. minutu. Tierney je vratio loptu za Xhaku, koji je ubacuje u kazneni prostor, a Gabriel Jesus bježi čuvarima i glavom postiže pogodak, svoj četvrti premijerligaški ove sezone.

Već na početku drugog poluvremena je Artetin tim riješio sve dileme u vezi sa pobjednikom – u svom prvom premijerligaškom startu Fabio Vieira je sa oko 25 metara postigao golčinu smjestivši loptu od lijeve stative u gol.

Do kraja smo videli šansu Jesusa, kao i ofanzivniju igru Brentforda, ali nisu domaći uspjeli da postigni ni počasni gol.

Poslije reprezentativne pauze, Arsenal čeka Tottenhaam u gradskom derbiju 1. oktobra, dok Brentford istog dana gostuje Bournemouthu.