“Arsenal je pobjedu protiv nas slavio kao da je osvojio PL“

Nogomet 11. feb 202218:10 0 komentara
Reuters/Jason Cairnduff

Fudbaler Wolverhamptona Ruben Neves kaže da su fudbaleri Arsenala nakon pobjede nad njima slavili kao da su osvojili Premier ligu.

Londonske Tobdžije su nakon velike borbe savladali kao gosti tim Wolvesa sa 1:0 iako su od 69. minuta imali igrača manje. Tada je u istoj akciji dva žuta kartona dobio Brazilac Gabriel Martinelli.

Ta pobjeda, prva za Arsenal u 2022. godini, donijela je ekipi Mikela Artete peto mjesto na tabeli sa samo bodom manje, ali čak dvije utakmice manje od gradskog rivala West Hama na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu prvaka.

Nakon meča nisu krili oduševljenje što su primijetili i protivnički fudbaleri.

“Vidjeli smo način na koji su proslavili pobjedu i to pokazuje na kom smo nivou. Nisam vidio Arsenal da ovako slavi posljednjih 10 godina – bilo je kao da je osvojio Premier ligu“, kazao je portugalski reprezentativac Ruben Neves.

Gosti su do pobjede došli golom Gabriela Magalaesa u 25. minutu, a Wolvesi su smatrali da je tom golu prethodio faul nad njihovim golmanom.

“Postoji dilema da li je bio faul ili ne, ali to je fudbal. Navikli smo na ovakve odluke. Problem je što kriterijum nije uobičajen. U nekim utakmicama bi se ovdje svirao prekršaj, a u nekim ne. To je frustrirajuće“, kaže Ruben Neves.

Portugalac smatra da Wolvesi igraju dobar fudbal, ali da njemu i saigračima nedostaje bolja završnica.

“Stvaramo šanse, ali se mučimo pred golom. Nismo dovoljno dobri u realizaciji.“

Wolvesi zauzimaju osmo mjesto na tabeli. U narednom kolu u nedelju godtuju Tottenhamu.