Arsenal nadigrao Leeds i postavio novi rekord u Engleskoj (VIDEO)

Nogomet 18. dec 202120:35 > 20:40 0 komentara
Reuters/Jason Cairnduff

Arsenal je pobijedio Leeds United u jedinoj neodgođenoj utakmici današnjeg programa Premier Lige Engleske i postavio novi rekord na Otoku.

Topdžije su odigrale fantastično prvo poluvrijeme i već tada se dalo pretpostaviti da je pitanje pobjednika na Ellan Roadu riješeno. Koliko su bili nadmoćnija ekipa pokazuje i podatak da su prema analizi Opte, oborili rekord po broju šuteva u okvir gola za 45 minuta. Naime, Opta navodi da je Arsenal uputivši večeras 11 udaraca prema prema golu Mesliera, postavio rekord kao ekipa koja najviše ikada uputila udaraca za prvo poluvrijeme od kada Opta vrši analize Premier Lige Engleske, tačnije od sezone 2003./2004.

Ekipa Mikela Artete brzo je povela sa 2-0. Od 16. do 28. minute dva gola Martinellija nagovijestila su odličan meč londonskog tima. Martinelliju je za prvi gol asistirao Lacazzete, a za drugi Xhaka. Napadač iz Brazila sada ima četiri gola na listi strijelaca.

Bukayo Saka tri minuta prije odlaska na odmor pogodio je mrežu Leedsa i bilo je jasno da se Bielsina ekipa nalazi pred osmim porazom sezone.

Rapinha je osmim ovosezonskim golom vratio kakvu takvu nadu za preokret sa bijele tačke.

Međutim u samom finišu rezervista Smith-Rowe i najbolji strijelac Arsenala ove sezone, postavlja konačan rezultat 4-1, samo šest minuta nakon što je zamijenio Saku.

Arsenal je sada četvrti na tabeli nakon tri vezane pobjede i ima 32 boda. Leeds United je 16. sa 18 bodova i u posljednje tri utakmice ne znaju za bodove.