Arsenal u derbiju srušio United, fenomenalan gol Xhake (VIDEO)

Nogomet 23. apr 202215:24 > 15:27 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

Fudbaleri Arsenala u derbi susretu 34. kola engleske Premier lige savladali su Manchester United uvjerljivim rezultatom 3:1.

Krenuo je Arsenal snažno od samog početka, a poveli su već u trećoj minuti preko Nune Tavaresa koji je iskoristio indolentnost odbrane Crvenih Đavola.

Na 2:0 je u 32. minuti povisio Bukayo Saka sa bijele tačke. Prethodno je Telles srušio reprezentativca engleske u šesnaestercu Uniteda.

Dvije minute kasnije Cristiano Ronaldo smanjuje na 2:1. Bio je to 100. gol legendarnog Portugalca u Premier ligi, ali i rezultat prvog dijela.

Imao je United priliku poravnati rezulat nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu, ali je Bruno Fernandes promašio jedanaesterac.

Konačan rezultat i veliku pobjedu Arsenala potvrdio je Granit Xhaka u 70. minuti fenomenalnim pogotkom.

Arsenal se ovom pobjedom probio na 4. poziciju tabele Premiershipa sa 60 bodova, Manchester United je 6. sa 54 osvojena boda.