Arsenal u velikom stilu opet na vrhu!

Nogomet 30. okt 202217:05 0 komentara
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Arsenala deklasirali su Notingem Forest sa 5:0 (1:0) u 12. kolu Premijer lige i opet su na čelu sa 31 bodom, dva više od Mančester sitija, dok su Šumari poslednji sa devet bodova. Utakmicu je sa dva gola i asistencijom obeležio rezervista Ris Nelson, kojem je to bio prvi premijerligaški meč u sezoni.

Nije dugo trebalo Arsenalu da stigne do vođstva. Igrao se četvrti minut, Martineli je pronašao Saku u šesnaestercu po desnoj strani, koji upućuje izvrstan centaršut baš do Martinelija – udarac glavom i gol domaćih.

Moglo je ubrzo da bude i 2:0 posle udarca Žezusa, a na drugoj strani Ramsdejl brani udarac Frojleru.

Dominirao je Artetin tim, umalo je bilo 2:0 i posle kombinacije Džake i Martinelija, ali stigla je i loša vest, pošto je Saka zbog povrede morao da napusti teren sredinom prvog poluvremena.

Trebalo je Arsenal da vodi na poluvremenu više od 1:0, ali i Forest je imao svoje šanse, naročito Lingard nije baš dobro reagovao u nekoliko situacija.

U sledećem kolu, Arsenal 6. novembra gostuje Čelsiju, dok Forest dan ranije dočekuje Brentford.

Sve što su Tobdžije propustile da urade u prvom poluvremenu, vrlo su brzo nadoknadile u nastavku. Ris Nelson, koji je zamenio Saku, šutirao je u 50. minutu posle dodavanja Žezusa, prvi udarac je odbranjen, ali Nelson iz odbitka pogađa za 2:0.

Nelson, 22-godišnjak koji je bio na pozajmicama u Hofenhajmu i Fejenordu, samo dva minuta kasnije stavio je meč van domašaja gostiju – precizan udarac, opet posle dodavanja Žezusa.

Sada je samo bilo pitanje konačnog rezultata, a u 57. minutu Parti postiže golčinu na dodavanje Nelsona za 4:0.

Nije tu bio kraj. Arsenal jeste malo spustio tempo, ali je u 78. minutu ipak pukla petarda. Ponovo je Žezus bio u ulozi asistenta, a Edegor je precizno šutirao u gornji ugao.