Arsenalu nova 3 boda, prvi premierligaški autogol Llorisa

Nogomet 15. jan 202319:33 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

Fudbaleri Arsenala slavili su u derbiju Londona, na gostovanju Tottenhamu u meču 20. kola Premier lige.

Arsenal je pobjedu upisao rezultatom 2:0, u meču u kome je sve riješeno u prvom poluvremenu.

Igrao se sedmi minut kada je Arsenal prvi put ozbiljnije priprijetio. Eddie Nketiah je sjajno izborio prostor u kaznenom prostoru, šutirao je po sredini gola, ali Ig Lloris je odlično odbranio.

Nakon 14 minuta igre, Arsenal je imao prednost. Saka je šutirao gotovo sa aut linije sa desne strane, a Lloris je tako reagovao kao da ili nije očekivao šut na gol ili nije vidio šta se dešava. Samo je loptu skrenuo u gol.

Lloris je u Premier ligi odigrao 354 utakmice, prvi put je postigao autogol.

Tottenham je prvi put priprijetio u 18. minutu. Heung-Min Son je dobio odličnu loptu i šutirao je snažno, ali je Aaron Ramsdale bio dobro koncentrisan.

U 36. minutu bilo je 2:0. Saka je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a Martin Odegaard je bio egzekutor.

Mogao je Tottenham da ublaži zaostatak u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Kane nadskočio kompletnu odbranu Arsenala, ali je Ramsdale sjajno odbranio njegov pokušaj.

Prvu šansu u drugom dijelu meča imao je Tottenham preko Ryana Sessegnona, ali je golman Arsenala još jednom bio odličan pred svojim golom.

Još jednu dobru priliku imao je Nketiah u 70. minutu, ali je Lloris ovoga puta bio oprezan i siguran.

Arsenal je tako upisao 15. pobjedu ove sezone u 18 odigranih utakmica i sada na prvom mjestu na tabeli ima 47 bodova, osam više od prvog pretioca Manchester Cityja. Tottenham je na petom mjestu sa 33 boda iz 19 utakmica.

Arsenal u sljedećem kolu dočekuje Manchester United, a Tottenham će u goste Manchester Cityju.