Aston Villa slavila na Goodisonu protiv Evertona (VIDEO)

Nogomet 22. jan 202216:12 > 16:14 0 komentara
Lindsey Parnaby / AFP

U prvom subotnjem meču 22. kola Premijer lige fudbaleri Aston Ville slavila su na gostovanju Evertonu našeg Asmira Begovića.

Aston Villa je pobjedu upisala minimalnim rezultatom, 1:0, a gol odluke postigao je Argentinac Emiliano Buendia. Vila je do vodstva došla u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Odlično je skočio Buendia nakon kornera i poslao loptu u same rašlje.

Pokušavao je Everton prvi put predvođen privremenim trenerom Duncanom Fergusonom, uputio i dvocifren broju šuteva ka golu Ville, ali samo jedan je išao u okvir gola. Najbolju priliku imao je za domaće u samom finišu Richarlison, ali odlično je reagovala odbrana Ville.

Nešto manje šuteva ka golu imali su gosti, ali je jedan od tri koji je išao u okvir gola našao put ka mreži. Ispostavilo se sasvim dovoljno za nova tri boda.

Aston Villa sada na desetom mjestu na tabeli iz 21 odigrane utakmice ima 26 bodova i presjekla je niz od tri meča bez pobjede u kojima je osvojila samo bod.

Everton ostaje 16. sa 19 bodova (iz 20 mečeva), ovo je peti vezani ligaški meč za Karamele bez pobjede. U tom periodu ekipa sa Goodisona osvojila je samo jedan bod.