Aston Villa upisala veliku pobjedu protiv Leedsa

Nogomet 13. jan 202323:03 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Fudbaleri Aston Ville upisali su vrijednu pobjedu u 20. kolu engleske Premier lige. Bili su bolji od Leedsa, a rezultat je glasio 2:1.

Povela je Aston Villa već u trećoj minuti susreta. Kamara je sjajno izbacio Baileyja, a Jamajčanin lijepo matirao Mesliera.

Nakon toga Leeds je u potpunosti preuzeo inicijativu i propustio nekoliko izglednih prilika. U finišu prvog dijela poništen im je i pogodak Rodriga zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao španski napadač.

U drugom dijelu Aston Villa je zaigrala mnogo konkretnije, a nagrada je stigla u 64. minuti susreta kada je pogodio Emiliano Buendia.

Sve što je uspio Leeds jeste gol Patricka Bamforda iz 83, minute susreta kada je loptu pospremio iza leža Martineza nakon dodavanja Gelhardta.

REUTERS/Molly Darlington

Aston Villa je nakon pove pobjede 11. na tabeli Premiershipa sa 25 osvojenih bodova, Leeds je 14. sa 17 bodova.