Atalanta okrenula Bolognu u 10 minuta

Nogomet 09. jan 202322:55 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

U posljednjem susretu 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je na gostovanju pobijedila Bolognu sa 2-1.

Bologna je povela već u šestoj minuti utakmice, a pogodak je postigao Riccardo Orsolini. Domaćin je držao prednost u prvom dijelu, no Atalanta je u nastavku okrenula rezultat.

Gosti su izjednačili već u 47. minuti golom Teuna Koopmeiners na asistenciju Jeremia Boga koji je ušao u drugom dijelu umjesto Maria Pašalića i nakon svega dvije minute na terenu asistirao je za pogodak.

Boga je u 58. minuti upisao i drugu asistenciju, ovoga puta za Rasmusa Hojlunda koji je zabio za 2-1. Pašalić je bio u početnom sastavu Atalante, ali ga je Gian Piero Gasperini ostavio u poluvremenu u svlačionici. Nikola Moro nije nastupio za Bolognu.

U ponedjeljak je na rasporedu bio i derbi začelja između Verone i Cremonesea. Slavio je domaćin sa 2-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Oba gola zabio je Darko Lazović u devetoj i 26. minuti.

Bila je to tek druga pobjeda Verone ove sezone, a trenutačno se nalazi na 18. mjestu s devet bodova, šest manje od zone spasa.

Cremonese je posljednji sa sedam bodova i još uvijek bez pobjede.