Atalanta upisala bitnu pobjedu protiv Venezije

Nogomet 23. apr 202217:39 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri Atalante savladali su u 34. kolu talijanske Serije A ekipu Venezije rezultatom 3:1.

Atalantu je u vodstvo u 44. minuti doveo reprezentativac Hrvatske Mario Pašalić nakon što se lopta od prečke odbila njemu na glavu. prethodno je Muriel prošao po lijevoj strani te je želio ubaciti za veznjaka koji se nalazio na četiri metra od gola, taj ubačaj blokirao je domaći defanzivac, lopta se odbila do prečke, a onda ipak stigla gdje je bila i namijenjena, odosno na glavu fudbalera Atalante.

Odmah početkom nastavka Zapata je u 47. minuti povisio na 2:0 na asistenciju Muriela, da bi Muriel u 61. minuti povisio na 3:0. Poraz domaćih ublažio je Crnigoj u 81. minuti.

Atalanta je nakon ove pobjede osma na tabeli Serie A sa 54 boda, do 77. minute. Venezia je ostala pretposljednja, 19. sa 22 boda, koliko imaju i 18. Genoa te 20. Salernitana, dok joj 17. Cagliari, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, bježi šest bodova.

Torino je kao domaćin je nadigrao Speziju sa 2:1. Oba gola za domaće postigao je Lukić, prvoga iz kaznenog udarca u 4. minuti, a drugog preciznim udarcem sa 15 metara u 69. minuti, dok je na konačnih 2-1 smanjio Manaj iz penala u sedmoj minuti nadoknade.

Torino je 11. sa 43 boda, dok je Spezia 15. sa 33 boda.

Na vrhu je Milan sa 71 bodom, dva manje uz utakmicu manje ima drugi Inter.