Athletic nakon preokreta u finalu Superkupa Španije (VIDEO)

Nogomet 13. jan 202222:05 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Athletic Bilbaoa plasirali su se u finale Superkupa Španije pošto su nakon preokreta pobijedili Atletico Madrid rezultatom 2:1.

Ekipa iz Baskije će 16. januara u 19:30 časova u Rijadu za trofej igrati protiv madirdskog Reala, koji je dan ranije posle produžetaka savladao Barselonu 3:2.

Athletik brani trofej osvojen prošle godine i u nedjelju će pokušati da dođe do četvrtog pehara, dok je Kraljevski klub 11 puta bio najbolji.

Nakon nezanimljivog prvog poluvremena u kome nije mnogo uzbuđenja u nastavku su viđena tri pogotka i znatno bolji fudbal.

Poveo je Atletico autogolom Simona u 62. minuti, ali su onda fudbaleri Bilbaoa kreirali preokret za samo četiri minute.

Najprije je Yeray Alvarez pogodio u 77. minuti nakon asistencije Muniaina, da bi Nico Williams u 81. postavio konačan rezultat za veliku pobjedu Athletica.

Jorgandžije su završile i sa igračem manje pošto je u sudijskoj nadoknadi Gimenez zaradio direktan crveni karton.